اخبار دانشگاه ها

مناظره دانشجویان دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود

به گزارش دادرسی به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران؛ لیلا سنگی درباره برگزاری مناظرات دانشجویی اظهار کرد:

سازمان جهاد دانشگاهی تهران مجری مسابقات ملی مناظرات دانشجویی با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو، زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان، ایجاد انگیزه در جامعه در راستای گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به‌صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند این مسابقات را برگزار می‌کند.

وی درباره موضوع مناظرات دانشجویی در دور نخست مسابقات عنوان کرد:

در دور نخست دو تیم شایستگان با موضع موافق و بیان با موضع مخالف با گزاره استفاده از محصولات فرهنگی خارجی هویت ملی را تضعیف می‌کند، تیم سدید با موضع موافق و تیم سخنوران با موضع مخالف با موضوع الگو قرار دادن سبک زندگی غربی موجب کاهش فرزندآوری در جامعه شده است و تیم ایران با موضع موافق و تیم لف و نشر با موضع مخالف با گزاره اقتصاد دولتی منشا اصلی فساد اداری مالی است با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مدیر اجرایی مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه‌های تهران ادامه داد:

دو گروه دانشجویی که به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می‌کنند با دو گزاره «برای مقابله با تحریم‌ های غرب ایران باید سیاست نگاه به شرق را در پیش بگیرد» و «استقلال مالی زنان موجب افزایش طلاق می‌شود» با یکدیگر رقابت می‌کنند.

سنگی افزود : در مرحله نهایی دو تیم باقی مانده با گزاره «برخورد قضایی موجب کاهش فساد اقتصادی شده است» و «روند کلی دین‌ داری در جامعه ایران رو به افول است» با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا