آزمون های استخدامی

ثبت نام ششمین آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1402

ثبت نام ششمین آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ۱۴۰۲

ثبت نام ششمین آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ۱۴۰۲هیئت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی ایران به استناد ماده 27 اساسنامه موضوع مصوبه شماره ۱۲۰۶۲/ت۴۲۹۳۹هـ به تاریخ ۱۳۹۱/۰۱/۲۸ هیئت محترم وزیران، درصدد برگزاری ششمین آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ می باشد.
به همین منظور از واجدین شرایط مندرج در ماده 28 اساسنامه جامعه مساوران رسمی مالیاتی ایران بشرح زیر، برای شرکت در آزمون دعوت به عمل می نماید.

لینک ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

شرایط متقاضیان آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران:

 1. داشتن تابعیت ایرانی.
 2. اعتقاد و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 3. حسن شهرت به رعایت موازین شرعی، اخلاقی، رفتاری و مالی.
 4. داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابداری، حسابرسی، اقتصادی، بازرگانی، حقوقی و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی). ملاک تاریخ فارغ التحصیلی، روز برگزاری آزمون ۱۴۰۲/۰۵/۲۷خواهد بود.
 5. نداشتن رابطه استخدام رسمی یا غیررسمی دائم یا موقت با دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ (تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشتغال محسوب نمی شود)
 6. داشتن حداقل ده سال سابقه کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل مالیاتی، حسابداری، حسابرسی، حقوقی، مالی و محاسباتی، تدریس دروس مالیاتی، مالی و محاسباتی و اقتصادی در دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی کشور.
 7. نداشتن سابقه محکومیت کیفری موثر.

تبصره:افرادی که فاقد سابقه کار موضوع بند (۶) هستند در صورت گذراندن دوره آموزشی حرفه ای و گذراندن دوره کارورزی مطابق دستورالعملی که توسط جامعه پیشنهاد و به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد و از طریق مراکز فنی و حرفه ای و مراکز علمی و آموزشی برگزار خواهد شد، مجاز به شرکت در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران هستند.

منابع آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران:

 • قانون مالیات های مستقیم و آیین نامه های مربوط به آن
 • قانون مالیاتِ ارزش افزوده و آیین نامه های مربوط به آن
 • قانون پایانه های فروشگاهی و آیین نامه مربوط به آن
 • قوانین و مقررات مربوط به دادرسی مالیاتی
 • حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی
 • حسابداری و حسابرسی بخش خصوصی و عمومی
 • قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در آزمون

لازم است مدارک ذیل اسکن شده و در سامانه ثبت نام بارگزاری شود.

 1. اسکن عکس پرسنلی ۴×۳  (عکس پرسنلی باید تمام رخ باشد و حجم فایل تهیه شده نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر شود)
 2. اسکن دو طرف کارت ملی (حجم فایل طبق توضیحات مندرج در سامانه ثبت نام آماده شود)
 3. اسکن صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات در صورت داشتن (حجم فایل طبق توضیحات مندرج در سامانه ثبت نام آماده شود)

تذکر مهم: با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان این موضوع اکثراً برای متقاضیانی رخ داده است که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود، تاکید می شود علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما الصاق نشود.

در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، وی به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

 • توضیحات

 

آزمون شامل ۱۰۰  امتیاز است (سؤالات قانون مالیات‌های مستقیم و آیین ‏نامه‌های مربوط به آن ۲۵ امتیاز، قانون مالیات ارزش افزوده و آیین‌نامه‌های مربوط به آن ۱۵ امتیاز، قانون پایانه‌های فروشگاهی و آیین‌نامه مربوط به آن ۱۰ امتیاز، قوانین و مقررات مربوط به دادرسی مالیاتی ۱۰ امتیاز، حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی ۱۵ امتیاز، حسابداری و حسابرسی بخش خصوصی و عمومی ۱۰ امتیاز، قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه ۱۵ امتیاز).

سوالات به صورت تستی خواهد بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت و هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی خواهد داشت.

حدنصاب لازم برای قبولی متقاضیان در آزمون کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز است مشروط بر آنکه امتیاز قانون مالیات های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از ۳۰ امتیاز نباشد.

مهلت ثبت نام:

همه متقاضیان ثبت نام در ششمین آزمون ورودی انتخاب اعضا جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی در صورت داشتن شرایط می بایستی از روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۰۷لغایت روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۶به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

پرداخت وجه ثبت نام:

متقاضیان واجد شرایط باید پس از پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ (پنج میلیون) ریال به صورت الکترونیکی با مراجعه به بخش مربوط، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. تاکید می شود در مهلت تعیین شده ثبت نام خود را تکمیل و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایید.
لازم به ذکر است به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

تاریخ برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ با توجه به آمار شرکت کنندگان، در تهران و یا برخی از مراکز استان ها (به صورت قطبی) برگزار خواهد شد.

تذکر

بدیهی است به درخواست هایی که منطبق با شرایط مندرج در بند “الف” نباشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در هر مرحله چنانچه خلاف هریک از موارد مندرج در فرم ثبت نام به اثبات برسد از ادامه عضویت ممانعت به‌عمل خواهد آمد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران با شماره های ۳۹۹۰۳۰۵۴، ۳۹۹۰۲۶۰۷ و ۳۹۹۰۴۱۶۴ و آدرس iactc.ir با ما در تماس باشید.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا