آیین نامه ها

آیین نامه اجرایی تبصره (7) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده


  • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 

  • وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • وزارت امور اقتصادی و دارایی
  • سازمان برنامه و بودجه کشور
  • معاونت علمی و فناوری رییس جمهور

هیات وزیران در جلسه 1400/08/19 به پیشنهاد شماره 11/63851 مورخ 1400/04/15 معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور (با همکاری وزارتخانه­ های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) و به استناد تبصره (7) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400، آیین ­نامه اجرایی تبصره یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:

آیین ­نامه اجرایی تبصره (7) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده

 

ماده1. در این آیین ­نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می­روند:

  • خزانه: خزانه­ داری کل کشور.
  • قانون: قانون مالیات بر ارزش­ افزوده مصوب 1400.
  • پارک: پارک­ های علم و فناوری دارای مجوز از وزارتخانه­ های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.
  • شرکت­ های فناور: اشخاص حقوقی فناور در پارک­ های علم و فناوری دارای مجوز فناوری از پارک.

ماده2. عوارض ارزش ­افزوده شرکت­ های فناور مستقر در هر پارک توسط سازمان امور مالیاتی کشور هر ماه دریافت می­شود، سهم عوارض ارزش ­افزوده دریافتی از هر یک از شرکت­ های فناور مستقر در پارک­ ها پس از واریز به حسابی به نام سازمان امور مالیاتی کشور که توسط خزانه­ داری کل کشور افتتاح می­شود، به صورت صدرصد (100%) به ترتیب فهرست­ های ارسالی از سوی شرکت­ های یادشده به همان پارک محل استقرار و به‌منظور ایجاد، توسعه و نگهداری زیرساخت­ ها و فضا های عمومی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و ارایه خدمات شهری اختصاص ­می­یابد.

ماده3. وزارتخانه­ های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلفند فهرست پارک­ های علم و فناوری را ظرف یک­ماه پس از ابلاغ این آیین ­نامه به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام نمایند. معاونت علمی و فناوری رییس­ جمهور مکلف است نسبت به ایجاد سامانه ثبت اطلاعات شرکت­ های مستقر در پارک­ ها اقدام نماید. هر پارک موظف به درج اطلاعات شرکت­ های فناور مستقر در همان پارک ظرف یک­ماه پس از پایان هر دوره مالیاتی در سامانه می­باشد. اطلاعات سامانه به صورت برخط به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال خواهد شد.

تبصره ـ در صورت عدم ارایه فهرست مذکور در مهلت تعیین­شده، تخصیص عوارض ارزش ­افزوده دوره مالیاتی مزبور به دوره مالیاتی بعد موکول خواهد شد.

ماده4. سازمان امور مالیاتی کشور موظف است نسبت به ارایه گزارش میزان عوارض واریزی به هر پارک را در دوره­ های زمانی شش ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور و وزارتخانه­ های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نماید.

ماده5. پارک­ ها موظفند اعتبارات ابلاغی موضوع این آیین‌نامه را سالانه در بودجه تفصیلی به تصویب هیات امنای خود برسانند.

ماده6. مسیولیت تشخیص، اجرا و نظارت بر عملکرد مناسب اعتبارات این آیین ­نامه براساس مصوبات هیات امنای دستگاه­ های موضوع ماده (1) قانون احکام دایمی برنامه ­ های توسعه کشور مشخص خواهد شد.

ماده7. این آیین ­نامه از تاریخ لازم ­الاجراشدن قانون، لازم ­الاجرا است.

معاون اول رییس ‎جمهور
محمد مخبر

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا