بخشنامه ها

بخشنامه ساعت کاری تابستان 1402

بخشنامه ساعت کاری تابستان 1402

بخشنامه ساعت کاری تابستان 1402

سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک‌ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی اعلام کرد که ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و…) را حداکثر تا ساعت 13:00 قرار داده و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

متن بخشنامه سازمان اداری و استخدامی به شرح زیر می باشد:

بخشنامه در خصوص ساعت کاری تابستان 1402در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق

دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری)، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی

در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش ناترازی تولید و مصرف برق، با هدف آسایش شهروندان و عدم وقفه در خدمت رسانی و در اجرای بند ۴ اصلاحی تصویب نامه شماره ۲۴۳۱۸۷/ت۶۱۰۱۱هـ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ هیئت محترم وزیران، موارد زیر را اعلام می دارد:

  1. دستگاه های مشمول این بخشنامه تا ۱۵ شهریورماه سال جاری، ضمن برنامه ریزی مناسب برای تداوم خدمت رسانی و حفظ رضایت مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و…) را حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ قرار داده و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند. بر همین اساس، خاموش کردن تمامی دستگاه های سرمایشی از ساعت ۱۲ ظهر مورد انتظار است.
  2. ساعت آغاز به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهرهای محل خدمت، با انجام تمهیدات لازم به منظور حفظ تداوم خدمت رسانی دستگاه‌، به مدت یک ساعت شناور تعیین می شود.

رؤسای دستگاه های مشمول این بخشنامه می توانند به تشخیص خود، سایر مصادیق نظیر را در همین چهارچوب تدبیر نمایند.

میثم لطیفی- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور
بخشنامه ساعت کاری تابستان 1402
بخشنامه ساعت کاری تابستان 1402

بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا