اخبار دانشگاه ها

توضیحات وزیر علوم درباره برگزاری امتحانات دانشگاه‌ها

خلاصه نوشته
  • وزیر علوم گفت: در جهان تصمیم جدیدی برای برگزاری امتحانات دانشگاه‌ها با توجه به شیوع ویروس اومیکرون اتخاذ نشده و ما تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

به گزارش دادرسی و به نقل از تسنیم؛


محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگویی درباره استقلال دانشگاه‌ها و اجرای طرح آمایش وزارت علوم، گفت: یکی از افتخارات وزارت علوم این است که دانشگاه‌‍ ها در کشور استقلال ویژه‌ای دارند و مراکز آموزش عالی بر اساس درآمدهای خود و تصمیمات هیات امنا اداره می‌شوند و دانشگاه‌های کشور نیز امروز از استقلال شایسته‌ای برخوردار هستند.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  در پاسخ به سوالی، مبنی بر اینکه آیا با توجه به شیوع ویروس اومیکرون در دنیا و تهدید احتمال شیوع آن در کشور، امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: در این زمینه به طور کامل ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه البته روسای دانشگاه‌ها در این زمینه استقلال دارند، افزود:

دانشگاه‌ها نیز می‌توانند با توجه به ظرفیت‌های خود تصمیمات لازم در این زمینه را اتخاذ کنند و امتحانات را به صورت حضوری یا مجازی برگزار کنند که این مسئله بستگی به ظرفیت و امکانات هر دانشگاه دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: بنابراین تصمیم جدیدی در زمینه ویروس اومیکرون اتخاذ نشده و در این راستا ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

 

 

منبع
خبرگزاری تسنیم
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا