اخبار مجلس

رحیمی جهان آبادی: صدای زنان، وکلا، دانشجویان و اقلیت‌ها را بشنویم.

به گزارش دادرسی نت:

رحیمی جهان آبادی: صدای زنان، وکلا، دانشجویان و اقلیت‌ها را بشنویم.به نقل از اعتمادآنلاین، جلیل رحیمی‌ جهان‌‌آبادی نماینده مردم تربت جام، روز گذشته مورخ 8 آذر 1401 در جلسه علنی مجلس با بیان اینکه در کشور چالش های عمیق سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وجود دارد گفت:

مطالبات مردم باید بیان شود و ما هم در مجلس باید به نظام راهکار بدهیم و مسیر خود را با دشمنان جدا کنیم.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:

در این چهل و چند سال که از عمر انقلاب اسلامی گذشته حوادث، داستان ها و تغییرات زیادی رخ داده است که تغییر در ارزش ها، هنجارها، سبک زندگی و نحوه رفتارها از این جمله هستند.

او با اشاره به اینکه «کفش و لباس یک بچه دو ساله را نمی‌توان به تن انسان ۴۴ ساله کرد و توقع داشت زندگی کند» گفت:

نسل دهه هشتاد و دهه نود و کسانی که در خیابان اسیر فریب دشمن می‌شوند، آنها فرزندان ما هستند که ارزش ها، آرمان ها و آنچه را که انقلاب تنظیم کرده قبول دارند اما خواسته ها و مطالبات به حقی دارند که وظیفه داریم آنها را بشنویم.

رحیمی جهان آبادی در ادامه سخنان خود گفت:

هر نظام سیاسی در مقابل مطالبات مردم خودش می‌ایستد، مردم را سرکوب می‌کند و دچار چالش می‌شود یا مطالبات مردم خودش را می‌شنود. تغییرات در ارزش‌ها تغییر در ساختارها و تغییر در سیاست ها را انجام می دهد و از ظرفیت های مردم خود استفاده می‌کند و نظام خود را مستحکم تر می کند.

او با اشاره به اینکه «باید صدای اقشار و اقلیت ها باشیم» افزود:

شنیدن صدای زنان، جوانان، اقلیت ها، فعالان سیاسی، کانون های صنفی، رانندگان، معلمان، وکلا، دانشجویان و دانش آموزان؛ چون این نظام متعلق به این مردم است و ما امانتدار این مردم به عنوان نماینده مجلس هستیم.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت:

آیا معیشت مردم و زیست شرافتمندانه حق مردم نیست؟ کدام راه حل را دولت و مجلس برای برون رفت از تورم سرسام‌آور ارائه کرده است؟

رحیمی جهان‌آبادی عنوان کرد:

نمی‌توان از ملت توقع داشت زیر فشار اقتصادی کمر خم کنند اما به مسئولین اعتراض نکنند؛ این خواسته به حقی از ملت نیست.

رحیمی جهان آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه گفت:

افول شدید سرمایه‌های اجتماعی، تخریب شخصیت‌های مورد رجوع، حمله به افراد مورد قبول عام، نه تنها راه‌حل نیست بلکه بحران کشور را تشدید می‌کند.

وی در ادامه افزود:

بزرگان قوم، بزرگان مذهبی، فوتبالیست‌ها و… سرمایه اجتماعی هستند، باید با آنها گفت‌وگو کنیم و از آنها راهکار بگیریم.

رحیمی جهان آبادی درباره سیاست خارجی هم گفت: باید مسیر تعامل با جهان و گفتگو را مشخص کنیم و نظر ملت را در این خصوص بپذیریم و گوش کنیم.

او در پایان خواست:

نفرت پراکنی تریبون های ثابت و افراد غیرمنتخب متوقف شود. مدیر یک روزنامه همه کاره یک مملکت نیست که بخواهد ما را تعیین تکلیف کند.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا