اخبار قوه قضاییه

محسنی اژه‌ای : اعتراف می‌کنم هنوز هیچ تحولی در قوه قضاییه ایجاد نکرده‌ایم

خلاصه نوشته
  • حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در جلسه عالی شورای قوه قضائیه اظهار کرد: اعتراف می‌کنم هنوز هیچ تحولی در قوه قضاییه ایجاد نکرده‌ایم.

به گزارش دادرسی؛

 

صبح امروز دوشنبه 22 آذر 1400، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در نشست مدیران دستگاه قضا در شورای عالی قوه قضائیه که معمولاً روزهای دوشنبه برگزار می شود، گفت:

درست است به فکر هستیم و سند تحول قوه قضائیه نوشته‌ایم اما عملا تحولی ایجاد نکرده‌ایم!

محسنی اژه ای افزود: فرض کنید تلاش می کنیم که تعدادی زیادی از زندانی ها را آزاد کنیم، تعداد زیادی از زندانیانی که محکوم شدند را عفو می دهیم و  و آزادی مشروط می گیرند. این تحول نیست. تحول زمانی اتفاق می‌افتد که ما کاری کنیم زندانی نداشته باشیم، کسی زندان نرود.

اگر ما کاری کردیم که سالی ۱۰ درصد،۲۰ درصد، ۵۰ درصد (هر چه بالاتر) افراد به زندان نروند آن وقت تحول ایجاد شده است ولی اگر از این طرف حکم  از آن طرف هم دوباره عفو و آزادی مشروط بدهیم. این تحول نیست.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم این بد است ولی این تحول نیست اگر ما نیروهای خودمان را آنقدر یا بر حسب وظیفه شناسی خودشان یا بر اثر فشاری که با آن ها می آوریم و یا بر حسب هزینه‌ای که می‌کنیم پرونده های معوقه را به هر نحوی به روز برسانی کنیم، کار خوبی است و لازم است اما اگر باز دوباره معوق شود، دوباره بر میگردد به سر جایش پس تحول ایجاد نکرده ایم.

اگر کاری کردیم که ورودی به قوه قضاییه کم شد، پرونده های ما بسیار پایین آمد، رسیدگی‌ها بسیار کوتاه شد ، رضایت‌مندی مردم خیلی بالا رفت و از ما خیلی راضی بودند آن وقت تحول ایجاد کردیم.

محسنی اژه‌ای

وی درباره فشار به کارکنان و قضات دستگاه قضا گفت:

اما اگر آنقدر فشار آوردیم به زیر مجموعه خودمان، به قاضی و کارمندمان و او فرسوده شد، یک سال دو سال می‌شود به این طریق کار کرد.از خانه و زندگی اش کسر کند و به کار بپردازد، شب و روز و روز تعطیل اش و همه روزها سرکار باشد و معذالک همانطور کار زیاد هم تولید شود، ما تحولی ایجاد نکردیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا