اخبار

ممنوعیت ارائه تسهیلات بانکی به مشمولان غایب سربازی-1402

ممنوعیت ارائه تسهیلات بانکی به مشمولان غایب سربازی

ممنوعیت ارائه تسهیلات بانکی به مشمولان غایب سربازیرئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا از ممنوعیت ارائه تسهیلات بانکی به مشمولان غایت سربازی خبر داد.

تاکنون 85 درصد از پسران وضعیت خدمتی خود را مشخص کرده اند.

به گزارش دادرسی نت؛ سردار تقی مهری در همایش سراسری سازمان وظیفه عمومی فراجا که با حضور جانشین فرمانده فراجا برگزار شد، گفت:

سبک مدیریتی سازمان وظیفه عمومی در سراسر کشور سبک خدمتگزاری به مشمولان و خانواده های آنان است. هدف از اجرای این همایش اجرای بهتر قوانین و مقررات، بهره مندی از نقطه نظرات کارشناسی معاونان در استان ها، احصاء و چاره اندیشی برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و در نهایت برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر در سال 1403 است.

مهم‌ترین ماموریت سازمان وظیفه عمومی تامین و اعزام کارکنان وظیفه به سازمان‌های نیروهای مسلح است و در این راستا تاکنون ۸۵ درصد از موالید ذکور کشور وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کرده‌اند.

 مهری با اشاره به اینکه در هشت ماه اخیر یک میلیون و 200 هزار معافیت تحصیلی صادر شده است، گفت:

از دیگر ماموریت های سازمان وظیفه عمومی رسیدگی به درخواست های معافیت، خروج از کشور، صدور کارت های معافیت و پایان خدمت و استعلام درخواست هاست.

ارائه خدمات مشاوره ای سازمان وظیفه عمومی

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در خصوص نحوه ارائه خدمات مشاوره ای این سازمان اظهار کرد:

از اهداف مهم سازمان وظیفه عمومی ارتقاء سطح هوشمندسازی خدمات به مشمولان و خانواده‌های آنان در بستر اینترنت است.

در همین راستا نیز از ابتدای سال تاکنون چهار میلیون خدمت الکترونیکی در سازمان وظیفه عمومی در سراسر کشور به مشمولان و خانواده‌های آنان ارائه شده است.

همچنین یکی دیگر از خدمات سازمان وظیفه عمومی ارائه خدمات مشاوره‌ای از طریق سامانه تلفنی سازمان به شماره ۰۹۶۴۸۰ است و در هشت ماهه اخیر حدود ۳۴۰ هزار مشاوره به مشمولان و خانواده‌های آنان ارائه شده است.

ممنوعیت ارائه تسهیلات بانکی به مشمولان غایب سربازی

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا افزود:

از ابتدای سال تاکنون با پیگیری های صورت گرفته در قرارگاه احضار و اعزام و برقراری ارتباط سیستمی با سازمان تامین اجتماعی در شناسایی مشمولان غایب، افزایش ۴۰ درصدی اعزام به خدمت مشمولان غایب به مراکز آموزشی را داشته‌ایم. همچنین با ایجاد ارتباط الکترونیکی با بانک مرکزی، مشمولان غایب امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی را نخواهند داشت و کلیه پلیس‌های تخصصی به اطلاعات مشمولان غایب دسترسی داشته و این افراد به صورت سیستمی به وظیفه عمومی معرفی می‌شوند.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا