اخبار دانشگاه ها

آخرین تصمیم وزارت علوم برای برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان

خلاصه نوشته
  • وزیر علوم گفت: این اجازه به دانشگاه‌ها داده شده تا بر اساس شرایط خود در خصوص نوع برگزاری امتحانات تصمیم گیری کنند.

به گــزارش دادرســی و به نقل از خبرگزاری ایسنا؛

 

دکتر محمد علی زلفی گل در گفت وگو با این خبرگزاری، ضمن بیان این مطلب که دانشگاه‌ها را مجبور به برگزاری “حضوری” امتحانات پایان ترم نکردیم عنوان کرد:

تصمیم گیری در خصوص برگزاری حضوری یا مجازی امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته شده است و اجباری از سوی وزارت علوم برای برگزاری حضوری امتحانات وجود ندارد.

وزیر علوم همچنین خاطرنشان کرد:

البته دانشگاه‌هایی که می‌خواهند امتحانات آخر ترم خود را حضوری برگزار کنند، شرایط را بسنجند و بر اساس شرایطی که دارند امتحانات پایان ترم دانشجویان را “حضوری” کنند؛ چرا که دانشجویانی که غیربومی هستند در صورت حضور در دانشگاه‌ها برای امتحانات نیازمند اسکان در خوابگاه‌ها هستند.

وی خاطر نشان کرد: برخی از دانشگاه‌های ما در حد کافی امکانات خوابگاهی و سلف سرویس برای ارائه خدمات رفاهی و اسکان دانشجویان دارند در نتیجه می توانند آزمون های پایان ترم جاری دانشجویان را به صورت حضوری برگزار کنند اما برخی دیگر از دانشگاه‌ها هنوز آمادگی پذیرش دانشجویان از این جهت را ندارند بنابراین آزمون‌های آنها به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

دکتر زلفی گل با بیان اینکه در وزارت علوم نسخه یکسانی برای دانشگاه ها نمی پیچیم، تاکید کرد:

همه دانشگاه‌ها شرایط یکسانی به منظور پذیرش حضوری دانشجویان ندارند، به همین علت نسخه یکسانی برای تمام دانشگاه‌های کشور نمی‌توانیم بپیچیم و لازم است که دانشگاه‌ها خودشان در این زمینه تصمیم گیری کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا