تاسیس موسسه میانجیگری کیفری

آزمون داوری و میانجیگری 1402 در آبان‌ برگزار می شود.

آزمون داوری و میانجیگری 1402 در آبان‌ برگزار می شود.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه از برگزاری 2 نوبت آزمون داوری و میانجیگری در سال جاری خبر داد.

آزمون داوری و میانجیگری 1402 در آبان‌ برگزار می شود.آزمون داوری و میانجیگری 1402 نوبت پاییز در آبان ماه و آزمون بعدی در انتهای زمستان برگزار می‌شود.

به گزارش دادرسی پرس به نقل از میزان؛

حجت الاسلام والمسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه در خصوص جزئیات برگزاری آزمون داوری و میانجیگری تصریح کرد:

پذیرش دور‌ه های میانجیگری و داوری در 2 بخش با آزمون و بدون آزمون برگزار می شود که ثبت نام بدون آزمون از طریق سایت اطلاع رسانی مرکز توسعه حل اختلاف و سایت جهاد دانشگاهی امکان پذیر است.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف با بیان اینکه ثبت نام دوره های بدون آزمون داوری و میانجیگری به طور منظم از بیستم انتهای هر ماه صورت می گیرد، اظهار داشت:

این امکان برای این منظور فراهم شده است که علاقه مندان هر ماه در یک بازه زمانی مشخص امکان دسترسی و ثبت نام در این دور‌ه ها را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی همچنین از برگزاری دو نوبت آزمون داوری و میانجیگری 1402 در پاییز و زمستان خبر داد و عنوان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با مرکز آزمون جهاد دانشگاهی آزمون نوبت پاییز در آبان ماه و آزمون بعدی در انتهای زمستان سال جاری برگزار می شود و انتظار می رود حجم زیادی از داوطلبان در این آزمون شرکت کنند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با اشاره به اینکه آزمون داوری و میانجیگری 1402 در دو بخش عمومی و تخصصی برگزار می شود، خاطر نشان کرد:

در بخش عمومی این آزمون حقوقدانان و در بخش تخصصی متخصصان در رشته های ده گانه پیش بینی شده که دعاوی آنها در محاکم رسیدگی می شود، شرکت می کنند.

وی افزود: پذیرفته شدگان آزمون داوری و میانجیگری 1402 پس از قبولی در مصاحبه علمی و تایید صلاحیت عمومی در دوره های آموزشی تخصصی شرکت می کنند تا آموزش های لازم برای داوری در رشته های تخصصی خود را کسب کنند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه در پایان یادآور شد: این آموزش ها به منظور آشنایی بیشتر متقاضیان با مسائل حقوقی برگزار می شود تا این داوران در حین داوری ضمن تخصص و موضوع شناسی به مسائل حقوقی و قوانین مرتبط آشنایی و اشراف کامل داشته باشند.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا