اخبار

ارائه «مشورت حقوقی» دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سال 1402

ارائه «مشورت حقوقی» دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

به تصویب رئیس قوه قضاییه

ارائه «مشورت حقوقی» دفاتر خدمات الکترونیک قضاییحسن روحانی نیا، مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ارائه خدمات مشورتی مجازی دفاتر از طریق یکی از پیام رسان های داخلی خبر داد و گفت:

مشورت حقوقی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به تصویب رئیس قوه قضاییه رسیده است.

به گزارش دادرسی به نقل از کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، حسن روحانی نیا درباره ارائه خدمت مشورت در دفاتر، افزود:

هر چند همواره مردم در مراجعه به دفاتر از مشورت کاربران و مدیران دفاتر بهره مند می شوند اما برای اینکه این خدمت به صورت نظام مند در دفاتر ارائه شود، برای سال 1402موافقت ریاست قوه قضائیه برای ارائه خدمت مشورت حقوقی به مردم را دریافت کردیم و برای اینکه تبدیل به عملیات اجرایی شود، کانون از حدود 2 ماه قبل برنامه ریزی کرده است تا ارائه مشورت حقوقی به مردم در فضای مجازی نیز امکان پذیر شود.

روحانی نیا افزود: طبق طراحی صورت گرفته، به زودی مردم از طریق یکی از پیام رسان های داخلی می توانند مساله خود را مطرح کنند و از طریق همان پیام رسان به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضائی متصل شوند و مشورت لازم را دریافت کنند.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی درخصوص حدود ارائه مشورت حقوقی دفاتر خاطرنشان کرد: این راهنمایی و مشورت در مورد نوع درخواست، ضمائم، نحوه ثبت، اقدامات بعدی پس از ثبت دادخواست و در نهایت متن مورد تأیید قوه قضائیه است که با مشورت مدیران دفاتر تهیه و ارسال می‌شود. تلاش می‌کنیم ظرف یک ماه پیش رو این سامانه راه اندازی شود.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا