کانون وکلای دادگستری

اطلاعیه کانون وکلای مرکز درباره مرحله دوم کارآموزی وکالت

اطلاعیه کانون وکلای مرکز درباره مرحله دوم کارآموزی وکالت

اطلاعیه کانون وکلای مرکز درباره مرحله دوم کارآموزی وکالتبه گزارش دادرسی نت٬ به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، دومین آزمون مرحله اول کارآموزی سال 1402 در کانون وکلای مرکز، از دو دی ماه آغاز می شود.

براساس اطلاعیه منتشر شده از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، کارآموزان مکلفند از دوم دی ماه سال جاری به مدت 14 روز اداری متوالی به مرجع قضائی تعیین شده طبق لیست مراجعه کنند.

همچنین زمان حضور در محاکم 68 روز اعلام شده است و کارآموزان موظفند روزانه از یک پرونده دارای وقت رسیدگی یا در حال رسیدگی گزارش تهیه کنند!

اسامی کارآموزان + شهرهای محل کارآموزی

متن کامل اطلاعیه کانون وکلای دادگستری مرکز، به شرح زیر است:

کارآموزان محترم وکالت استان تهران قبول شدگان دومین آزمون مرحله اول کارآموزی سال ١۴٠٢ توجه فرمایند:

در صورت قبولی در آزمون، ضرورت دارد از دیماه سال ١۴٠٢ نسبت به شروع و انجام تکالیف مقرر در بند دو ماده ۵۴ آئین نامه سال ١۴٠٠ با رعایت نکات زیر اقدام فرمایید:

١- اسامی کارآموزان استان تهران توسط معاونت محترم منابع انسانی دادگستری کل استان به شرح (فایل پیوست) ارجاع گردید.

ضرورت دارد کارآموزان محترم، شماره و تاریخ ارجاع خود را از فایل پیوست دریافت و از دوم دیماه سال ١۴٠٢ مدت ١۴ روز اداری متوالی به مرجع قضائی تعیین شده مراجعه و با توجه به نوع مرجع به مدت لازم به شرح زیر حضور یابند.

مدت حضور در محاکم:

  • دادگاه کیفری دو ۱۴ روز
  • دادگاه حقوقی و اجرای احکام مدنی ۱۴ روز
  • دادسرا (دادیاری، بازپرسی، و اجرای احکام کیفری) ۱۴ روز
  • دادگاه خانواده ۶ روز
  • دادگاه تجدید نظر استان ۶ روز
  • دادگاه انقلاب اسلامی ۶ روز
  • دادگاه کیفری یک ۶ روز
  • دادگاه اطفال ۱ روز
  • سرپرستی ۱ روز

٢- بر اساس بند ٢ ماده ۵۴ آئین نامه اجرائی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری، کارآموزان در مدت حضور در مراجع قضائی می بایست روزانه از یک پرونده دارای وقت رسیدگی یا در حال رسیدگی گزارش تهیه نمایند. بدین منظور قبل از مراجعه به مرجع قضائی، در پرتال کارآموزی، به ترتیب به گزینه ­های «مدیریت محاکم، لیست گروه محاکم، ارسال گزارش محاکم، ارسال گزارش جدید، دریافت برگ خام گزارش» مراجعه و از فرم «برگ اخذ گواهی حضور در دادگاه و تهیه گزارش از یک پرونده» در برگ A۴ پرینت تهیه فرمایید.

٣- پس از حضور در مرجع قضائی نسبت به تنظیم فرم «برگ اخذ گواهی حضور در دادگاه و تهیه گزارش از پرونده» اقدام و مشخصات و گزارش شرح پرونده و نظریه کارآموز را در آن درج کرده و از قاضی درخواست تائید (امضا و مهر) نمایید.

۴- پس از تکمیل «برگ گواهی دادگاه» شامل «مشخصات و شرح پرونده، نظریه شخص کارآموز و مهر و امضای قاضی»، حداکثر ظرف ده روز نسبت به ارسال تصویر آن در پرتال کارآموزی با استفاده از «ارسال گزارش جدید» در گزینه «مدیریت محاکم» اقدام فرمایید.

۵- ضرورت رعایت نظامات و شئونات شامل رفتار و پوشش مناسب به کارآموزان محترم یادآوری می­­گردد.

۶- برای قبول­ شدگان دومین آزمون مرحله اول سال ١۴٠٢، با توجه به احتساب مرحله دوم کارآموزی از ابتدای آبان ماه سال ١۴٠٢، با لحاظ روزهای تعطیل (پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی) پایان دوره دوم، سی و یکم فروردین سال ١۴٠٣ خواهد بود.

٧- ارجاع به دادگاه بعدی از سایت کانون وکلای دادگستری مرکز گزینه اخبار و اطلاعیه های کارآموزی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین در دومین اطلاعیه کانون وکلای دادگستری مرکز آمده است:

کارآموزان محترم وکالت استان تهران

قبول شدگان اولین آزمون مرحله اول کارآموزی سال ١۴٠٢ توجه فرمایند.

حسب اعلام معاونت محترم منابع انسانی دادگستری کل استان تهران، ادامه ارجاع به دادگاه قبول شدگان اولین آزمون سال ١۴٠٢ کارآموزان استان تهران تا پایان هفته آینده انجام و از سایت کانون وکلای دادگستری مرکز گزینه اخبار و اطلاعیه های کارآموزی اطلاع رسانی خواهد شد.

دکتر وحید قاسمی عهد

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا