آزمون های استخدامی

برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1401

به گزارش دادرسی نت:

جزییات آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت در سال 1401

ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1401 از امروز مورخه 15 اسفند 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود و تا 24 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

آزمون استخدامی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های فنی و مهندسی مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودی در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های حقوق، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی برگزار می شود که جزئیات آن در آگهی ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت در سال 1401 ذکر خواهد شد.

تاریخ و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت:

براساس اطلاعیه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت؛ شرکت های تابع وزارت نفت به منظور تأمین نیروی انسانی خود در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های تحصیلی مختلف برای خدمت در بخش های زیرمجموعه، از محل مجوز استخدامی شماره ۸۰۲۹۶ مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۱ سازمان اداری استخدامی کشور، با برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی- تخصصی و روان شناختی و پس از طی تشریفات استخدامی (گزینش، طب صنعتی و…) اقدام به استخدام می نماید.

بر این اساس وزارت نفت از تمامی فارغ التحصیلان واجد شرایط دعوت می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون، رشته ها و گرایش های تحصیلی مورد نیاز، محل های خدمتی و دیگر جزئیات مربوطه از تاریخ 14 اسفندماه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت بارگذاری شده در سایت و مطالعه کامل و دقیق آن، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم از تاریخ 15 تا 24 اسفندماه نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

تاریخ برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت:

با توجه به همزمان بودن ماه مبارک رمضان با فروردین سال آینده، روز جمعه 29 اردیبهشت ماه 1402 به عنوان تاریخ نهایی آزمون استخدامی وزارت نفت در سال 1401 در نظر گرفته شده ‌است.

ظرفیت آزمون استخدامی:

براساس اطلاعیه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت مجوز استخدام 3420 نفر (صرفاً برای مشاغل اصلی تخصصی و بخشی از نیازهای پشتیبانی تخصصی به‌ویژه در مناطق عملیاتی) از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون استخدامی، صادر شده است.

نیمی از ظرفیت آزمون استخدامی وزارت نفت مربوط به شرکت ملی نفت ایران است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به جذب جدید در وزارت نفت در یکی از مصاحبه های خود گفته : ۵۰ درصد ظرفیت استخدام مربوط به شرکت ملی نفت ایران است و منحصر به رشته های نفت و مخزن نخواهد بود.

مقاطع و رشته‌های تحصیلی مورد نیاز:

 آزمون استخدامی وزارت نفت در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های فنی و مهندسی مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودی در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های حقوق، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی برگزار می شود که جزئیات آن در آگهی ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت در سال 1401 ذکر خواهد شد.

مقررات برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت :

هر چند برخی از مقررات آزمون استخدامی وزارت نفت به عنوان شرایط مذکور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آورده خواهد شد، اما آشنایی با این مقررات در مجموعه مقررات اداری و استخدامی نفت برای داوطلبان آزمون مفید خواهد بود.

مواد آزمون استخدامی وزارت نفت :

جهت تعیین سطح معلومات عمومی، پایه و دانش فنی و ارزیابی روانشناختی داوطلبان استخدام در مقاطع مختلف تحصیلی، آزمون علمی (کتبی) به شرح ذیل بعمل خواهد آمد:

  • 1.از داوطلبان استخدام در کلیه مقاطع تحصیلی آزمون کتبی شامل دروس عمومی (ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، کامپیوتر، هوش و توانمندی‌های ذهنی) و دروس تخصصی مرتبط با مقطع و رشته تحصیلی (حسب مورد) بعمل می‌آید.
تبصره- ضریب دروس ادبیات فارسی و زبان انگلیسی (۱) و هوش و توانمندی‌های ذهنی و کامپیوتر (۲) خواهد بود.
  • 2.امتیازات:

امتیاز هر یک از دروس آزمون کتبی در کلیه مقاطع ۱۰۰ و میانگین آنها بعنوان نتیجه آزمون مذکور محسوب می‌شود.

تبصره ۱- برای ورود به مرحله بعد، میانگین کل آزمون کتبی داوطلب باید حداقل ۵۰ بر مبنای ۱۰۰ باشد.
تبصره ۲- در موارد خاصی که تعداد پذیرفته‌شدگان در مرحله آزمون کتبی کمتر از حد نصاب لازم برای مرحله بعد باشد می‌توان حداقل ۶۰ درصد میانگین امتیازات نفرات اول تا سوم هر رشته در آن آزمون را برای ورود به مرحله بعد ملاک قرار داد. تعیین درصد مربوط حسب کزارش شرکت‌ها از وضعیت نمرات خام داوطلبان به تفکیک مقطع و رشته تحصیلی با توجه به سقف مجوزهای مأخوذه و تعداد افراد برای ورود به مرحله بعد در هر رشته تحصیلی، با موافقت معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت خواهد بود.
  • 3.انتخاب داوطلبان استخدام در مرحله آزمون کتبی به میزان دو برابر مجوز از بالاترین امتیاز (با وزن چهل درصد برای دروس عمومی و شصت درصد برای دروس تخصصی) صورت خواهد پذیرفت و افراد دارای بالاترین امتیاز به ترتیب برای ورود به مرحله مصاحبه انتخاب می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا