اخبار

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان؛ شرط صدور دسته چک

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان؛ شرط صدور دسته چک

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان؛ شرط صدور دسته چکبه گزارش دادرسی، به نقل از صدا و سیما، محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در خصوص اتصال این نهاد به سامانه املاک و اسکان گفت:

ما برای اتصال سامانه املاک و اسکان به سامانه های بانکی، سامانه صدور دسته چک صیادی را برای آغاز در نظر گرفتیم که به این سامانه وصل شود.

در مرحله اول وزارت راه باید یک سرویسی را در اختیار ما قرار می داد که این سرویس به تازگی و از طریق وزارت ارتباطات در اختیار ما قرار گرفته و در حال حاضر در انجام آزمایش های مربوطه بر روی این سرویس هستیم.

صدور دسته چک منوط به ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان!

محرمیان در ادامه افزود: بعد از انجام این آزمایش‌ها که زمانش هم خیلی دیر نیست در مرحله اول برای صدور دسته چک صیادی لازم است تا متقاضی اطلاعات محل سکونت اصلی خودش را در سامانه املاک و اسکان ثبت کند.

به گفته معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، در  این مرحله که به صورت آزمایشی انجام می شود حتی اگر فرد اطلاعات را ثبت نکرده باشد هم دسته چک صادر می شود، اما بعد از یک مدت کوتاهی که مرحله‌ی بعدی اجرای این موضوع انجام خواهد شد صدور دسته چک منوط به ثبت اطلاعات محل سکونت اصلی فرد در سامانه املاک و اسکان خواهد بود.

سه سال از راه اندازی سامانه املاک و اسکان می گذرد.

حدود سه سالی از راه اندازی سامانه املاک و اسکان میگذرد. سامانه ای که با هدف شفافیت و ساماندهی بازار مسکن راه اندازی شد و برای تکمیل نیازمند اتصال دستگاه‌های مختلف و دریافت اطلاعات از آنها است.

همچنین دستگاه های اجرایی باید ارائه خدمتشان را منوط به ثبت اطلاعات منزل مسکونی اصلی افراد در سامانه املاک و اسکان کنند تا این سامانه هر چه زودتر تکمیل شود.

به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیش از 20 دستگاه به این سامانه متصل هستند. یکی از دستگاه هایی که باید به سامانه های خود را به این سامانه متصل کند بانک مرکزی است.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا