کانون وکلای دادگستری

جلیل مالکی: نگرانی در این است که چند وقت دیگر بگویند اصلا کانون وکلای مستقلی وجود نداشته است.

به گزارش دادرسی نت:

دکتر جلیل مالکی رئیس سابق کانون وکلای مرکز با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نسبت به سخنان روز بیستم فروردین ماه 1402 مسئولان در مراسم سالروز تاسیس مرکز وکلای قوه قضاییه موضع گیری کرد.

در این مراسم حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه مدعی شده بود:

در سال ۱۳۸۱ در مقابل ۶۵میلیون جمعیت کشور تنها ۶هزار وکیل در کشور وجود داشت به تعبیری برای هر ۱۱هزار نفر تنها یک وکیل وجود داشته که با تاسیس مرکز، اقدامات مرکز و تغییر و اصلاح جذب وکیل پس از آن در حال حاضر در مقابل ۸۵ مبلیون جمعیت کشور ۱۰۰هزار وکیل دادگستری وجود دارد و سرانه غیر قابل قبول سابق به عدد ۸۵۰نفر یک وکیل کاهش یافته که عددی قابل دفاع و قابل قبول است.

وی در ادامه سخنان خود مرکز وکلای قوه قضائیه را نه تنها نهاد ملی که نهاد ملی و اسلامی و قابل صدور به تمامی تشنگان حقیقت و عدالت در سراسر جهان برشمرده بود.

علی بهادر جهرمی سخنگوی دولت در ادامه این مراسم نیز تنها نهاد قانونی که در سطح ملی در حوزه های وکالت و کارشناسی فعالیت می‌کند را مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه معرفی کرده بود.

در همین راستا دکتر جلیل مالکی در اینستاگرام خود با بیان اینکه «یکی از وظایف اصلی مدیران نهاد مستقل وکالت پاسخ قاطع به این هجمه هاست» از انفعال حاکم بر کانون های وکلای مستقل ابراز نگرانی کرده و نوشت:

یکی از وظایف اصلی مدیران نهاد مستقل وکالت پاسخ قاطع به هجمه هایی است که هراز چندگاهی به این تنها نهاد مستقل ولی مجروح می شود.

یکی با مصادره به مطلوب ۱۶ سال سرپرستی کانون وکلا توسط قوه قضائیه و نقش اکثریت کمیسیون تبصره ماده یک قانون کیفیت در جذب وکیل را فراموش می کند و تقصیر کمبود وکیل را به عهده نهاد مظلوم وکالت مستقل می اندازد

وآان دیگری با به فراموشی سپردن منشاء مرکز مشاوران و خدمات ۷۰ ساله نهاد وکالت، مرکز مشاوران را تنها مرکز ملی وکالت معرفی میکند!

و شخصی دیگر مدعی صدور مرکز به کشور های دیگر می شود تا انها هم از داشتن نهاد وکالت وابسته محروم نباشند.

و این در حالیست که معاون محترم اول همه را به پرهیز از تفرقه دلالت می کند.

نگرانی در این است که انفعال حاکم بر کانون های وکلای مستقل شرایطی را بوجود اورد که چند وقت دیگر بگویند اصلا کانون وکلای مستقلی وجود نداشته است.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا