اخبار دانشگاه ها

حضور دانشجویان در کلاس‌های درس دانشگاه تهران الزامی شد

غیبت غیرموجه قابل قبول نیست

حضور دانشجویان در کلاس‌های درس دانشگاه تهران الزامی شد
حضور دانشجویان در کلاس‌های درس دانشگاه تهران الزامی شد

به گزارش دادرسی؛

براساس اعلام دانشگاه تهران کلاس‌های تمامی مقاطع تحصیلی این دانشگاه از روز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه سال جاری به صورت حضوری برگزار خواهد شد و با غیبت غیر موجه با دانشجویان مطابق دستورالعمل اقدام خواهد گردید.

 

تمامی کلاس‌های درس و برنامه‌های آموزشی بر اساس برنامه آموزشی نیم‌سال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه تهران هر یک از دانشکدگان، دانشکده،‌ مرکز و مؤسسه دانشگاه، در محل پیش‌بینی‌شده برگزار خواهد شد.

شرکت منظم در کلاس‌های درس که در حفظ و پیشرفت کیفیت علمی یادگیری خود و دانشگاه تأثیر بسزایی دارد، الزامی است.

دانشجویانی که به دلایلی غیرموجه غیبت داشته باشند ، براساس بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تهران با آنها اقدام خواهد شد.

حضور اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران در محل خدمت و تشکیل کلاس درس بر اساس برنامه آموزشی اعلام شده برای نیم‌سال جاری، الزامی بوده و استفاده از تجارب و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ایجاد شده طی مدت آموزش غیرحضوری، در خارج از ساعات رسمی هر کلاس و مشروط به آنکه به هیچ وجه جایگزین تشکیل کلاس به صورت حضوری نشود، بلامانع خواهد بود.

توجه داشته باشید که براساس اعلام دانشگاه تهران ، امتحانات پایان نیم‌سال جاری تمامی دانشجویان این دانشگاه به صورت کاملاً حضوری برگزار خواهد شد. در صورت لزوم کامل کردن دروس عملی ناتمام احتمالی در چند هفته پس از پایان امتحانات نیم‌سال جاری، قابل برنامه‌ریزی خواهد بود.

طبق تاکید دانشگاه تهران،‌ با توجه به این که حفظ سلامت دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان غیرهیأت علمی مهمترین اولویت دانشگاه تهران عنوان شده است، تمام فعالیت‌ها بر اساس مفاد اطلاعیه‌های رسمی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود و در صورتی که ضوابط و مقررات جدیدی از طرف وزارت علوم اعلام شود، مراتب در اسرع وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد و مورد اقدام قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا