اخبار قوه قضاییه

دبیر ستاد حقوق بشر: حکم ۴ پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای به‌زودی ابلاغ می‌شود

خلاصه نوشته
  • دبیر ستاد حقوق بشر گفت: دادگستری تهران، رسیدگی حقوقی به چهار پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای را به پایان رسانده و به زودی حکم مربوطه ابلاغ خواهد شد.


به گزارش روز یکشنبه (7 آذر 1400) دادرسی از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت فخری زاده، گفت:

 

رسیدگی کیفری به ترور دانشمندان هسته‌ای در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته و یک پرونده در این خصوص تشکیل شده و پرونده‌های دیگری نیز به زودی تشکیل خواهد شد.

شهید محسن فخری زاده در تاریخ ۷ آذر ۱۳۹۹ در منطقه آبسرد دماوند در یک عملیات تروریستی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی خاطرنشان کرد: شهید فخری زاده، دانشمند گمنامی بود که فقط بعد از شهادت وی، مردم با بخشی از خدمات ایشان آشنا شدند. خدمات شهید فخری زاده، به ویژه در حوزه دانش و تجربه هسته‌ای، ماندگار خواهد بود.

غریب آبادی با اشاره به این که ترور این دانشمند برجسته، مانند ترور دیگر شهدای عزیز هسته‌ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین الملل و حقوق بشر است، از بی عملی و سکوت سازمان‌های بین المللی و کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم در قبال این جنایت انتقاد کرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه گفت: انتظار داریم با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، این جنایت‌ها را در عرصه بین المللی نیز مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا