بخشنامه ها

دستورالعمل فروش اینترنتی نان/مصوب 1403

دستورالعمل فروش اینترنتی نان ابلاغ شد.

دستورالعمل فروش اینترنتی نان ابلاغ شد.به گزارش دادرسی؛ اتاق اصناف ایران امروز مورخ 6 خرداد 1403 در اطلاعیه ای ضمن ابلاغ دستورالعمل فروش اینترنتی نان، از امکان فروش غیرحضوری نان با رعایت نوبت دهی خبر داد.

بر اساس دستورالعمل فروش اینترنتی نان، قیمت و وزن نان عرضه شده توسط نانوایی های یارانه ای در سکوها می تواند «مطابق نرخ نامه مصوب» یا «به صورت رقابتی» باشد.

اطلاعیه اتاق اصناف ایران در خصوص دستورالعمل فروش اینترنتی نان:

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای به آگاهی تشکل های صنفی، واحدهای صنفی نانوایی و عموم مردم می رساند:

به منظور ساماندهی فروش نان به صورت غیرحضوری (سکوها و فروشگاه های اینترنتی، فروش تلفنی و …) دستورالعمل فروش اینترنتی نان تصمیم جلسه کارگروه تنظیم بازار مورخ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ابلاغ شده است.

به موجب این اطلاعیه، منظور از سکوی فروش غیرحضوری نان، بنگاه اقتصادی دارای مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح است که بستر مناسبت برای نمایش واحدهای تولید نان و محصولات عرضه شده توسط آنها، ثبت سفارش خرید، بسته‌بندی، پیگیری سفارش و تحویل نان به مشتریان را فراهم می‌کند.

بر اساس ماده (۳) این دستورالعمل، قیمت و وزن نان عرضه شده توسط نانوایی‌های یارانه ای در سکوها می‌تواند «مطابق نرخ نامه مصوب» یا «به صورت رقابتی» باشد. در حالت اول، متناسب با حجم فروش نان، نانوایی های یارانه ای (نوع ۱ و ۲) بر روی سکو، کمک هزینه نانوا، مشابه فروش حضوری پرداخت می‌شود.

ماده (۴) این دستورالعمل تاکید دارد: «نرخ و مقدار انواع افزودنی به نان (کنجد، سبوس، انواع سبزیجات و …) هزینه خدمات فروش غیرحضوری، هزینه بسته‌بندی و هزینه حمل و تحویل نان، می تواند به صورت توافقی بین نانوا و سکو تعیین و باید به صورت شفاف و تفکیک شده در صورتحساب الکترونیکی فروش درج شود.

تبصره: سقف نرخ انواع افزودنی ها و خدمات سکو (بسته بندی، حمل و نقل و …) با پیشنهاد اتاق اصناف شهرستان و تایید کمیسیون نظارت شهرستان ها تعیین می‌شود.»

به موجب ماده (۵) دستورالعمل فوق «به منظور رعایت نوبت مشتریان حضوری، سکوها (سکوهای فروش غیرحضوری نان) موظفند امکان فروش غیرحضوری نان را صرفا برای نانوایانی که به سامانه نوبت دهی و اعلام نوبت (شامل نمایشگر، بلندگو، چاپگر و …) تجهیز شده و به سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان متصل شده‌اند، فراهم نمایند.»

بر اساس اطلاعات واصله از معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، رعایت دستورالعمل فروش اینترنتی نان از سوی تمامی واحدهای صنفی خبازی الزامی بوده و به موجب رعایت نوبت دهی مشتریان حضوری و غیرحضوری مطابق ماده (۵) دستورالعمل، زیرساخت نوبت دهی در سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان ایجاد شده است.

این اطلاعیه می افزاید: این دستورالعمل به مدت ۳ ماه به صورت آزمایشی اجرا و پس از آن به صورت قطعی لازم‌الاجرا خواهد بود.

فایل دستورالعمل فروش اینترنتی نان:

برای دانلود فایل pdf اصلی دستورالعمل بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل دستورالعمل فروش اینترنتی نان


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا