اخبار قوه قضاییهکانون وکلای دادگستری

دیدار رئیس قوه قضائیه با هیأت مدیره کانون وکلای مرکز

به گزارش دادرسی نت:

دیدار رئیس قوه قضائیه با هیأت مدیره کانون وکلای مرکزروز گذشته (ششم آذرماه 1401) اعضای هیات مدیره کانون وکلای مرکز با حجت الاسلام محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه دیدار و گفت و گو کردند.

علی صدری خانلو (بازرس و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز) در بیان گزارشی از این دیدار در حساب اینستاگرامی خود نوشت:

امروز از ساعت 15 لغایت 17 هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز با رییس محترم قوه قضائیه نشستی در نهاد قوه قضاییه برگزار کرد.

در این نشست مساله ضرورت اصلاح آیین نامه 1400 و تصویب فوری آن، حفظ و صیانت از حقوق بازداشت شدگان اعتراضات اخیر بویژه وکلا و نیز آزادی انها و شنیدن خواسته های معترضین با توجه به خواستار گفتگوی چند روز قبل رییس محترم قوه قضاییه، مورد درخواست قرار گرفت.

در این نشست، حذف تبصره ماده ۴۸ ق ادک که موجب تضییع حقوق مردم شده و امکان دسترسی اسان و ارزان را از انها گرفته، از مطالبات جدی اعضای هیات مدیره بود.

در این نشست، رعایت شان وکلا در دستگاه قضایی که یکی از بال های فرشته عدالتند، مورد تاکید قرار گفت و نیز احترام به وکلا در جامعه به منزله احترام به قضات بوده و حتی جهت کاهش آمار پرونده ها در دستگاه قضایی ، ترویج فرهنگ وکالت در جامعه و اجباری کردن انتخاب وکیل در بخش عمده پرونده ها، از طریق همکاری در قانونگذاری و یا اصلاح قوانین، مورد پیشنهاد هیات مدیره کانون مرکز بود.

همکاری و همراهی قوه محترم قضائیه در اصلاح سریع قانون نامیمون تسهیل مجوز کسب و کار که زیان جبران ناپذیری به حقوق مردم و دستگاه قضایی وارد خواهد نمود، مورد درخواست قرار گرفت.

رئیس محترم قوه قضاییه، ضمن استقبال از این نشست، فرمود بعلت اینکه از مرحله دادسرا تا دیوان عالی کشور سابقه اشتغال داشته، به نقش بارز وکلا در حمایت از حقوق مردم و اجرای عدالت آگاه هستند و در هر سمت قضایی که بوده اند به جایگاه وکلا احترام قائل بوده و هستند و اصلاح مقررات وکالت را لازم دانسته و در راه اصلاح ان همکار خواهند نمود و حتی حذف تبصره ماده۴۸ق ادک را به دولت و مجلس پیشنهاد داده اند.

از طرفی رییس محترم قوه قضاییه اظهار داشتند میزان رضایت مردم از قضات و وکلا قابل قبول نیست و باید هم دستگاه قضایی و هم وکلا در ارتقای رضایت مردم تلاش کنند.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا