کانون وکلای دادگستری

رئیس سابق کانون وکلای اصفهان درباره خطر عادی سازی مشکلات نهاد وکالت هشدار داد

به گزارش دادرسی نت:

رئیس سابق کانون وکلای اصفهان درباره خطر عادی سازی مشکلات نهاد وکالت هشدار داددکتر لیلا رئیسی، رئیس سابق کانون وکلای اصفهان به مناسبت سالروز استقلال کانون های وکلا با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستگرام هفتم اسفند ماهرا فرصتی برای یادآوری آسیب های وارده به نهاد وکالت دانسته و ضمن ابراز نگرانی نسبت به اجرای آیین نامه جدید بدون اعمال اصلاحات، آن را پیش زمینه رخدادهای نامطلوب برای نهاد وکالت دانسته است.

شایان ذکر است اصلاحات آیین نامه جدید لایحه استقلال 23 آبان برای رئیس قوه قضاییه ارسال شده و از آن زمان در انتظار امضا از سوی رئیس دستگاه قضا است.

رئیس سابق کانون وکلای اصفهان در حساب اینستاگرامی خود نوشت:

در یک هفته گذشته

بیشتر کانون های وکلا همانند سال های گذشته با تلاش زیادی سالروز استقلال کانون های وکلا را جشن گرفته و گرامی داشتند. تمام این تلاش ها شایسته و قابل تقدیر است. اما در این بین نباید فلسفه اصلی گرامی داشت هفتم اسفند را از یاد برده یا کمرنگ نماییم.

هفتم اسفند فرصت خوبی است تا کانون های وکلا در کنار تمام فعالیت هایشان در طول سال، بطور ویژه و رساتر از قبل آسیب های وارده به نهاد وکالت را شفاف و بی پرده، بیان نموده و نگرانی ها و انتظارات جامعه وکالت را از تمام دستگاه ها و مراجع حاکمیتی مربوطه، پرقدرت مطالبه نمایند، هرچند ممکن است بدون پاسخ بماند…

عادی سازی مشکلات جامعه وکالت و اینکه خبری نیست و همه چیز مطلوب است یا مطلوب خواهد شد! بزرگترین ضربه ای است که در چند وقت اخیر به نهاد وکالت وارد شده است.

آیین نامه با تمام مشکلاتش و قبل از تعیین تکلیف اصلاحات، علیرغم تمام مخالفت ها، اجرایی شده و شنیده می شود برخی با افتخار اسم آن را نوعی تعامل با سیستم قضایی گذاشته و این امر را کاملا عادی و طبیعی جلوه می دهند!

خبر ادغام هم به گوش می رسد، حتما فردا روزی، این هم عادی جلوه داده خواهد شد!

گرامیداشت هفتم اسفندماه با این عادی سازی ها، واقعا در تعارض است و همچنان گویای رخدادهای نامطلوبی در آینده نه چندان دور برای جامعه وکالت می باشد.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا