آزمون کارشناسی ارشد

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1403 در اواخر خرداد

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1403

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1403 در اواخر خردادبه گزارش دادرسی؛ معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در آخر خردادماه خبر داد.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1403

علی صدر معاون امور آزمون های سازمان سنجش در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1403 گفت:

بر اساس برنامه ریزی انجام شده نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403 در اواخر خرداد ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ما از نظر زمانی محدودیتی در اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد قرار نداریم. این محدودیت به دلیل طی کردن مراحل مصاحبه و انجام انتخاب رشته داوطلبان به صورت خاص در آزمون دکتری وجود داشت به این جهت نتایج این آزمون زودتر از آزمون ارشد اعلام شد.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف هستند هر چه زودتر حد نصاب های پذیرش داوطلبان دکتری را بررسی و به این سازمان اعلام کنند.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 1403

علی صدر با اشاره به اینکه ما باید تا اواخر خرداد نتایج چند برابر ظرفیت دکتری را اعلام کنیم تا دانشگاه ها مصاحبه های علمی خود را آغاز کنند، گفت: سعی می کنیم نتایج نهایی آزمون دکتری و کارشناسی ارشد را همزمان و در شهریور ماه اعلام کنیم.

وی افزود: حدود ۴۷۶ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ ثبت نام کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایش یک درصدی را نشان می دهد. تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ شرکت کرده بودند.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا