اخبار دانشگاه هااخبار دولت

سیاست دانشگاه ها در «روز دانشجو»: دعوت از رییس جمهور برای حضور در این مراسم

خلاصه نوشته
  • معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: دانشگاهیان و تشکل‌های دانشجویی به ویژه از دانشگاه‌های خارج از شهر تهران از رییس جمهور و وزیر علوم برای حضور در این مراسم دعوت کردند که هنوز نتیجه آن مشخص نشده است.

به گزارش دادرسی و به نقل از ایسنا؛ دکتر عبدالحسین کلانتری در گفت و گو با این خبرگزاری در تشریح برنامه‌های وزارت علوم برای روز دانشجو تأکید کرد:‌

ما باید پویایی و نشاط جامعه را تبیین و ترسیم کنیم که طبیعتا این اتفاق با کمک خود تشکل‌ها و کانون‌ها و نهادهای فرهنگی که در دانشگاه هستند و زیست دانشجویی دارند انجام می‌شود.

در واقع این اقدام، اقدام مهمی است چرا که قطب‌نمای فعالیت‌های دانشجویی در پرتوی فهم نظری اتفاق می‌افتد که ما امیدواریم در یک مدت مشخصی با کمک ذی ربطان این موضوع بتوانیم در این حوزه فعال‌تر وارد شده و به سرانجام برسانیم و طبیعتا پیرو چنین بازاری ما شاهد فعالیت‌های جدید نیز خواهیم بود که با اقتضائات و نیازهای جامعه و دانشگاه  نیز منطبق است.

معاون فرهنگی وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد:

۱۶ آذر نماد بارز استعمارستیزی و استکبارستیزی دانشجویان است و این رویداد مهم هر سال با توجه به شرایط و اقتضائات کشور رنگ و بوی متفاوتی را می‌گیرد. امسال نیز با توجه به استقرار دولت مردمی و فروکش کردن پاندمی کرونا و همچنین بازگشایی تدریجی دانشگاه‌ها تمهیدات لازم اندیشیده شده است که شاهد برگزاری مراسم باشکوهی به مناسب این روز در دانشگاه‌های سراسر کشور باشیم.

کلانتری تاکید کرد: امروز استعمار و استکبار رنگ و بوی متفاوتی پیدا کرده است و به صورت مشخص خوی استکبار و استعماری تجلی متفاوتی دارد. در واقع استعمار و استکبار مجازی نمونه جدید و متفاوت این خوی کهن است که باید مورد تأکید دانشگاهیان قرار بگیرد و برخی از جهاد توجه کردن و توجه دادن به این مسئله است.

به گفته وی، توجه به تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه دشمنان نمونه دیگری از این فعالیت‌های استکبارستیزانه و ضدطاغوتی است که باید در ۱۶ آذر امسال مورد تأکید قرار بگیرد.

کلانتری خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های مختلف کشور در شهر تهران و همچنین سراسر کشور برای حضور برنامه ۱۶ آذر از رئیس جمهور و وزیر علوم دعوت کردند که در برنامه ۱۶ آذر حضور داشته باشند به خصوص دانشگاه‌های خارج از شهر تهران اصرار زیادی دارند که رئیس جمهور در آن دانشگاه حاضر شوند.

معاون فرهنگی وزیر علوم تاکید کرد: واقعیت این است که هنوز در خصوص برنامه رییس جمهور تصمیم قطعی گرفته نشده است و این تصمیم کاملا به برنامه کاری و پرتراکم رئیس جمهور بستگی دارد. اما به طور کلی ما امسال با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفته و شرایط جدیدی که توصیف و ابلاغیه‌هایی که اعلام شد، شاهد برنامه‌های متعدد و متنوع در سطح کشور در روز ۱۶ آذر خواهیم بود.

منبع
خبرگزاری ایسنا
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا