اخبار مجلسطرح و لایحه

«طرح صیانت» برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس فرستاده شد


طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی که به نام «طرح صیانت» شناخته می شود، با تصویب کمیسیون مشترک بررسی این طرح، بنا بر پیشنهاد وزیر ارتباطات برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس فرستاده شد.

طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی که ابتدا با نام طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی تقدیم شده بود و به همین جهت با نام «طرح صیانت» مشهور است، با توجه به پیشنهاد تقدیم شده از سوی وزیر ارتباطات به مجلس شورای اسلامی با تصویب کمیسیون مشترک بررسی این طرح به منظور بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس فرستاده شد.

لطف الله سیاهکلی سخنگوی کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی،درخصوص تصمیم امروز کمیسیون گفت: هفته گذشته وزیر ارتباطات آقای زارع‌پور نامه ای را  تقدیم رییس مجلس کرد، پیوست این نامه به پیشنهاداتی اشاره داشت که دولت برای اعمال در طرح در نظر دارد.

وی افزود: در جلسه روز گذشته کمیسیون هم در این خصوص  به بحث و بررسی پرداختیم که با این پیشنهادات چه کنیم، بر همین اساس در جلسه روز گذشته به صورت استمزاجی  رای گیری شد که طرح به مرکز پژوهش ها بازگردد و مرکز پژوهش ها نظر نهایی خود را اعلام کند، اما چون جلسه  گذشته حدنصاب نداشت، امروز همین بحث مطرح و مقرر شد طرح به مرکز پژوهش ها بازگردد تا مرکز پژوهش ها به مدت ۱۰ روز مطالعه تطبیقی داشته باشد و نظر خود را به کمیسیون ارجاع کند.

محسن زنگنه در نشست روز گذشته کمیسیون مشترک با تاکید بر توجه به پیشنهاد وزیر ارتباطات گفت:

دولت فعلی در حوزه فضای مجازی با دولت سابق متفاوت است و وزیر هم در جلسه رأی اعتماد  بر ضرورت ساماندهی فضای مجازی تاکید داشت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا