اخبار مجلسطرح و لایحه

طرح منع استفاده مسئولین و مقامات از امکانات و امتیازهای ویژه

به گزارش دادرسی؛

طرح منع استفاده مسئولین و مقامات از امکانات و امتیازهای ویژه

 در جلسه علنی امروز (سه شنبه مورخه 20 اردیبهشت ماه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تقاضای بررسی یک فوریتی طرح منع استفاده مسئولین و مقامات از امکانات و امتیازهای ویژه را بررسی کردند که در نهایت با تعداد 126 رای مخالف با بررسی یک فوریتی این طرح مخالفت کردند.

متن طرح منع استفاده مسئولین و مقامات از امکانات و امتیاز های ویژه

ماده واحده: استفاده مدیران دستگاه ها و نهاد های عمومی که به نحوی از انحا از بودجه عمومی استفاده می کنند و موسسات وابسته یا تحت کنترل آنها از امکانات و خدمات و مزایای دستگاه بیش از حدود زیر ممنوع بوده و متخلف به انفصال از خدمت مجازات می‌شود.

  • تملک یا بکارگیری غیرملکی خودرو توسط دستگاه‌ ها برای حمل و نقل اشخاص صرفاً از نوع ارزان ترین خودروی تولید داخل مجاز بوده و دستگاه ها مکلفند ظرف یکسال از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به فروش جایگزینی خودرو های تحت مالکیت با خودرو های واجد شرایط این بند اقدام کنند.

 

  • استفاده از ترمینال‌ ها و مسیر های تردد ویژه توسط کارکنان و مدیران به استثنای سران قوا و مقامات همطراز، برای انجام ماموریت ها به استثنای خودرو های امنیتی و انتظامی با حکم موردی شورای تامین شهرستان و وسایط خدمات اضطراری امبولانس، آتش نشانی و اورژانس ممنوع است.

 

  • استفاده از منازل سازمانی توسط مدیران بومی و توسط مدیران غیربومی در شرایط وجود کارکنان فاقد خانه ملکی در آن دستگاه، ممنوع می‌باشد.

 

  • تامین و پرداخت حقوق، مزایا و هزینه های بکارگیری راننده شخصی و محافظ از محل درآمد شخصی فرد بهره مند ممکن می‌باشد.

 

  • کیفیت و کمیت امکانات دفتری اعم از زیربنا و تجهیزات محل کار مدیران تا سطح مدیران کل مشابه زیردستان، مدیران کل به بالا دوبرابر سرانه کارکنان همان دستگاه و مقامات سیاسی به استثنای سران قوا و مقامات همطراز و بالاتر حسب تعیین در شورای عالی اداری است.

 

  • سفر اداری کلیه کارکنان به استثنای مقامات سیاسی با ارزان‌ترین شیوه حمل و نقل ممکن مجاز است و پرداخت وجه بلیط هوایی در انجام هر ماموریت اداری صرفاً با مسئولیت، تشخیص و دستور بالاترین مقام دستگاه ممکن می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا