آزمون کارشناسی ارشد

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403 اعلام شد

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403 منتشر شد.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403 منتشر شد.نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403 در درگاه اطلاع رسانی سازمان آموزش سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر شد.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1403 از روز جمعه مورخ 11 خردادماه منتشر می شود و فرایند انتخاب رشته این آزمون از روز شنبه مورخ 12 خردادماه آغاز خواهد شد.

به گزارش دادرسی؛ به نقل از سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور:

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403

داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد برای مشاهده نتایج اولیه آزمون خود می توانند به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مراجعه کنند و آن دسته از افرادی که بر اساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده اند، لازم است نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته های اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام کنند.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403:

دریافت کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1403

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1403 روز جمعه 11 خرداد ماه منتشر می شود.

این دفترچه شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است و به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی را به دقت مطالعه کرده و با توجه به نتیجه اعلام شده از روز شنبه 12 خرداد ماه تا پایان روز چهارشنبه 16 خرداد ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی حداکثر تا 100 کدرشته محل اقدام کنند.

به داوطلبان توصیه می‌شود، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود اطلاعیه‌های منتشر شده، توضیحات و اطلاعات مربوط به محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و… همچنین اطلاعات مندرج در بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1403 دانشگاه آزاد اسلامی

متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از روز شنبه 12 خرداد ماه به درگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی https://azmoon.iau.ir مراجعه کنند و البته انتخاب رشته برای رشته های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می پذیرد.

آزمون کارشناسی ارشد 1403 در روز جمعه ۴ اسفندماه برگزار شده است. بیش از ۴۷۶ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که ۵۳ درصد آنها زن و ۴۷ درصد نیز مرد هستند.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا