اخبار

نحوه تعیین مالیات عملکرد سال 1402 صاحبان مشاغل

نحوه تعیین مالیات عملکرد سال 1402 صاحبان مشاغل

روش های تعیین مالیات عملکرد سال 1402 صاحبان مشاغل:

1نحوه تعیین مالیات عملکرد سال 1402 صاحبان مشاغل.فرم تبصره ماده 100

تمامی صاحبان مشاغلی که مجموع فروش خالص کالا و ارائه خدمات آنها در سال ۱۴۰۲ حداکثر صد و پنجاه برابر معافیت موضوع ماده (٨۴) قانون مالیات های مستقیم مبلغ ۱۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال بوده و فرم مالیات مقطوع برای آنها در درگاه خدمات الکترونیک سازمان بارگذاری می شود.

این دسته از صاحبان مشاغل از نگهداری اسناد و مدارک موضوع قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱٣٩۴ و ارائه اظهارنامه مالیاتی برای عملکرد مذکور معاف می باشند.

2.تولید اظهارنامه پیش فرض

برای صاحبان مشاغلی که میزان فروش و درآمد خالص آنها حسب اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاعاتی سازمان و یا فروش و درآمد خالص ابرازی مودی بیش از نصاب مقرر باشد (۱۸) میلیارد تومان یا ۳۱ میلیارد تومان مشارکتی سازمان امور مالیاتی اقدام به تهیه اظهارنامه مالیاتی پیش فرض بر اساس اطلاعات فوق و بارگذاری آن در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی https://my.tax.gov.ir می نماید.

چنانچه مودیان مذکور نسبت به تأیید و یا تکمیل و تسلیم آن با حداقل فروش و درآمد و مالیات مشخصه شده در اظهارنامه پیش فرض اقدام نمایند اظهارنامه مالیاتی آنها در اجرای ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم بعنوان اظهارنامه کم ریسک بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار گرفته و برگ قطعی بر مبنای پذیرش اظهارنامه مالیاتی صادر و ابلاغ خواهد شد.

3.تسلیم اظهارنامه مالیاتی

مودیانی که میزان فروش کالا و ارائه خدمات آنها در سال ۱۴۰۲ بیش از مبلغ ۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال بوده است. در پرونده های مشارکت مدنی چنانچه سهم درآمد یا فروش حداقل یکی از شرکاء بیش از مبلغ ۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ باشد و یا مجموع درآمد مشارکت بیش از مبلغ ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال باشد.

صاحبان مشاغلی که تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۳ برای آنها فرم موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیاتهای مستقیم در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور بارگذاری نشده است.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا