اخبار قوه قضاییه

نشت اطلاعات از سامانه‌های قوه قضاییه تکذیب شد

به گزارش دادرسی و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه دربارۀ نشت اطلاعات از این سازمان؛

در پی انتشار مطلبی درباره نشت بانک اطلاعاتی مربوط به وکلا در دستگاه قضا، کسب اطلاع مرکز رسانه قوه قضاییه از مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه حاکی از آن است که این موضوع مربوط به پایگاه مستقل کانون وکلای دادگستری است و هیچ ارتباطی با سامانه‌های مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ندارد.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

هرگونه ارتباط نشت بانک اطلاعاتی مربوط با وکلا با سامانه‌های مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه صحت ندارد. در اطلاعیه اشاره شده که با کسب اطلاع مرکز رسانه‌ قوه قضاییه، از مرکز آمار و فناوری این قوه، حاکی از آن است که این موضوع مربوط به پایگاه مستقل کانون وکلای دادگستری است و هیچ ارتباطی با سامانه‌های مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ندارد. براساس اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضاییه، هرگونه ارتباط این موضوع با سامانه‌ها قوه قضاییه تکذیب می‌شود.

در پایان هم آمده بود که بررسی کارشناسی انجام شده، توسط مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه: «این موضوع ریسک امنیتی خاصی برای کاربران ایجاد نمی‌کند و جای نگرانی نیست.»

طی چند ماه گذشته اطلاعات مختلفی از نشت اطلاعات نهادها و سازمان‌های مختلف منتشر شده است که شاید اصلی‌ترین آن حمله سایبری به سامانه‌های هوشمند سوخت بود.

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا