اخبار دولت

پیشنهاد تعطیلی استان های جنوبی بعلت گرمای شدید

مجتبی یوسفی،نماینده اهواز:

دولت شهرهای درگیر گرمای شدید را تعطیل کند.

دولت شهرهای درگیر گرمای شدید را تعطیل کند.پایگاه خبری دادرسی پرس؛ به نقل از خبرگزاری صداوسیما استان خوزستان، نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه استان های جنوبی ایران رکورددار دما در سطح کشور هستند، گفت:

دولت باید مطابق مقررات در مناطقی که دمای هوا از سطح استاندارد فراتر می رود، تلاش خود به منظور کاهش آسیب به مردم شامل تعطیلی شهر‌ها را اعمال کند.

پیشنهاد تعطیلی استان های جنوبی بعلت گرمای شدید

مجتبی یوسفی با اشاره به گرمای هوا در استان های جنوبی کشور اظهار داشت:

بر اساس داده های جهانی، دمای هوا در استان‌های جنوبی کشور به ویژه در استان خوزستان رکورد‌های جدیدی ثبت می کند و این استان به سر لیست گرم ترین مناطق کشور رسیده است.

نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت:

دولت باید مطابق مقررات در مناطقی که دمای هوا از سطح استاندارد فراتر می‌رود، تلاش خود به منظور کاهش آسیب به مردم شامل تعطیلی شهر‌ها را اعمال کند، زیرا سلامت مردم خط قرمز است.

این نماینده مجلس گفت: سلامت مردم در خطر دمای بسیار بالا قرار گرفته و در هفته آینده هم این مسئله تشدید خواهد شد و باید تصمیم عاجلی اتخاذ شود.

وی افزود: البته این همه مسئله نیست، در حال حاضر قیمت وسایل سرمایشی کم مصرف بسیار بالا رفته و خانواده‌ها در تامین این وسایل با مشکل مواجه هستند و وزارت صمت باید فکری به حال این مسئله کند.

یوسفی تاکید کرد: از طرف دیگر امکان سفر باید برای مردم مهیا شود و در قالب حمایت هایی از جمله مرخصی و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینه سفر مردم به استان‌هایی با دمای بهتر مهیا شود.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا