کانون وکلای دادگستری

ویژه نامه وکیل مردم منتشر شد.

به گزارش دادرسی نت:

ویژه نامه وکیل مردم منتشر شد.

ویژه نامه وکیل مردمبه نقل از روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، این تحادیه به مناسبت هفتادمین سالروز استقلال نهاد وکالت ویژه نامه ای با عنوان «وکیل مردم» منتشر کرده است.

ویژه نامه وکیل مردم در ۱۱۲ صفحه به رشته تحریر در آمده و شامل بخش های متنوعی نظیر گفتگو، یادداشت و گزارش هایی در زمینه استقلال نهاد وکالت و تاریخچه این نهاد صنفی باسابقه است.

در این ویژه نامه، دکتر جعفر کوشا، رئیس اتحادیه اسکودا به تبیین اهمیت استقلال نهاد وکالت پرداخته و دورنمای این نهاد صنفی را «روشن» توصیف کرده است.

گفتنی است در ویژه نامه وکیل مردم یادداشت هایی از دکتر محمود حبیبی نایب رئیس دوم و علی حامد توسلی بازرس دوم اسکودا به رشته تحریر درآمده و طی آن استقلال کانون وکلای دادگستری از سه منظر فقهی، فلسفی و حقوقی مورد بررسی قرار گرفته است.

ویژه نامه مردم شامل یادداشت هایی از روسای کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور

روسای کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور در یادداشت هایی که به رشته تحریر درآورده اند، اهمیت استقلال نهاد وکالت را یادآور شده و بر این نکته تاکید کردند که این استقلال به عنوان یک میراث جاودان امروز باید بیش از گذشته پاس داشته شود و آن را مهمترین اصل تضمین دادرسی عادلانه، ابزار تحدید قدرت و عامل تحول و توسعه قضایی عنوان کردند.

روسای کانون‌های وکلای دادگستری در این ویژه نامه همچنین به بررسی مهمترین چالش های نهاد وکالت پرداخته و راهکارهای خود را برای حفظ استقلال کانون و دفع مخاطرات این استقلال ارائه کردند.

همچنین روسای کانون های وکلا بر اهمیت نقش روابط عمومی در ارتقای سطح اطلاع رسانی در نهاد وکالت تاکید و بر ضرورت هدف گذاری رسانه ای برای احیای جایگاه این نهاد صنفی نزد مردم تاکید کردند.

در این ویژه نامه همچنین توصیه هایی به کارآموزان وکالت از سوی روسای کانون های وکلا ارائه شد و از این کارآموزان خواسته شده در حفظ شأن و جایگاه حرفه وکالت نهایت دقت و کوشش را داشته باشند.

علی خواجویی راد، کارن روحانی، سید محمد جندقی کرمانی پور، علی مندنی پور، حسین محمد نبی، کامبیز نوروزی و عباس عبدی نیز در قالب گفتگو و یادداشت به بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با اهمیت نهاد وکالت پرداخته‌اند.

در ویژه نامه وکیل مردم منشر شده توسط اتحادیه اسکودا، در پاسداشت مرحوم دکتر ناصر کاتوزیان، مرحوم دکتر بهمن کشاورز و مرحوم دکتر سیدمحمد هاشمی و نقش هرکدام از این اساتید علم حقوق در دفاع از استقلال کانون وکلا به چاپ رسیده است.

گزارش‌هایی با مضامین سیر تاریخی استقلال نهاد وکالت، بررسی دو دهه فعالیت ساختارمند اسکودا و مروری بر حوادثی که در یک سال گذشته برای وکلای دادگستری حین انجام وظیفه رخ داده است از دیگر بخش‌های منتشر شده در این ویژه نامه است.

دانلود ویژه نامه وکیل مردم


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا