بخشنامه ها

تفویض اختیار بخشودگی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر 1402

بخشنامه تفویض اختیار بخشودگی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر

بخشنامه شماره ۲۰۰/۲۰۸۶۲ ص مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ سازمان امور مالیاتی کشور

تفویض اختیار بخشودگی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر 1402به گزارش دادرسی نت؛ رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نامه ای به ادارات کل امور مالیاتی بخشنامه تفویض اختیار بخشودگی جرایم  مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف مالیاتی را به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر اعلام کرد.

متن بخشنامه تفویض اختیار بخشودگی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر:

ادارات کل امور مالیاتی

با سلام

به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و تکریم مودیان محترم مالیاتی بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیات و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف حسب مورد با رعایت مقررات ماده ۱۹۱ قانون مالیاتهای مستقیم در موارد زیر به مدیران کل امور مالیاتی تفویض می گردد.

۱. اختیار بخشودگی جرایم مالیات و عوارض قابل بخشش هر سال دوره برای مؤدیانی که نسبت به پرداخت بدهی سال یا دوره مربوط تا آخر بهمن ماه سال جاری اقدام نمایند در خصوص اشخاص حقیقی تا سقف پنج میلیارد (۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف بیست میلیارد (۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال.

بخشودگی جرایم موضوع این بند فارغ از زمان پرداخت بدهی مالیات و عوارض هر سال دوره می باشد و پرداخت بدهی قبل از ابلاغ این تفویض اختیار مانع اعمال بخشودگی جرایم قابل بخشش نخواهد بود.

۲. بخشودگی جرائم مالیات و عوارض ارزش افزوده قطعی شده در اجرای جزء (۱) بند (ب) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در صورت عدم اعتراض مودی برای طرح پرونده در هیات حل اختلاف مالیاتی و یا انصراف از اعتراض طرح شده در هیات های حل اختلاف مالیاتی پرونده های مذکور و در صورت پرداخت یا ترتیب پرداخت مالیات و عوارض قطعی شده حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ این نامه تا میزان صد (۱۰۰) درصد

تمام یا قسمتی از تفویض اختیار مذکور در چارچوب تعیین شده به معاونان مدیر کل و روسای ادارات امور مالیاتی قابل تفویض خواهد بود.

سید محمدهادی سبحانیان
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

تفویض اختیار بخشودگی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر 1402


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا