اخبار قوه قضاییه

دستورالعمل جدید تبدیل وضعیت قضات رسمی آزمایشی به رسمی قطعی

دستورالعمل جدید تبدیل وضعیت قضات رسمی آزمایشی به رسمی قطعی

دستورالعمل جدید تبدیل وضعیت قضات رسمی آزمایشی به رسمی قطعیمدیرکل آموزش قوه قضاییه از تنظیم دستورالعمل جدید تبدیل وضعیت قضات رسمی آزمایشی به رسمی قطعی خبر داد.

به گزارش دادرسی پرس به نقل از میزان، مهدی جوهری مدیرکل آموزش قوه قضاییه با بیان اینکه جلسات متعددی با حضور کارشناسان مربوطه در خصوص تدوین و تنظیم دستورالعمل جدید تبدیل وضیت قضات رسمی آزمایشی به رسمی قطعی برگزار شد، گفت:

در این جلسات شماری از مواد دستورالعمل توسط کارگروهی متشکل از اداره کل کارگزینی قضات، معاونت ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات، مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، مشاور معاون منابع انسانی قوه قضاییه و جمعی از کارشناسان معاونت منابع انسانی قوه قضاییه مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل آموزش قوه قضاییه عنوان کرد:

این آیین نامه بصورت روند نما با هدف انتظام و شفافیت بخشیدن به روند فرایند‌های تبدیل وضعیت قضات رسمی آزمایشی به قطعی رسمی تنظیم شد و با موافقت معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه وارد فاز اجرایی می‌شود.

جوهری با اشاره به اهمیت لزوم کسب نظرات مثبت استعلام از مراجع چهارگانه حفاظتی و نظارتی در تعیین تبدیل وضعیت به رسمی قطعی، بیان کرد:

احراز این شرایط بر عهده نظر مساعد رئیس کل دادگستری استان محل خدمت کارکنان، دادسرای انتظامی قضات، مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و در نهایت اداره کل آموزش قوه قضاییه بستگی دارد که بصورت توامان باید هم نظر باشند.

وی ادامه داد:

بر اساس این مقرره کسب استعلام از مراجع سه گانه بر عهده اداره کل آموزش قوه قضاییه است و نظر این اداره کل با انجام مصاحبه علمی شرکت کنندگان تکمیل می‌شود.

جوهری در خصوص دستورالعمل تبدیل وضعیت قضات رسمی آزمایشی به رسمی قطعی بیان کرد:

شرکت کنندگانی که در اختبار علمی با نظر اساتید مصاحبه کننده مردود تشخیص داده شوند و ضعیف باشند، می‌بایست بصورت خودخوان یا تجدید دوره (با گذراندن دوره آموزشی کوتاه مدت متناسب با نیاز آموزشی که حداکثر سه ماه به طول می‌انجامد) معرفی و مجدداً دعوت به مصاحبه می‌شوند.

قضاتی که با دریافت ابلاغ به مدت 3 سال بصورت آزمایشی (رسمی_ آزمایشی) مشغول به فعالیت شده اند، با پایش و نظارت عملکرد و همچنین احراز شرایط مورد نیاز به وضعیت رسمی قطعی تبدیل می‌شوند.

تصویب هر گونه پست جدید و نقل و انتقالات قضات در کمیسیون نقل و انتقالات قضات منوط به تبدیل وضعیت قضات آزمایشی به رسمی قطعی است.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا