آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

معاون سازمان سنجش: آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در صحت و سلامت برگزار شده است

معاون سازمان سنجش: آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در صحت و سلامت برگزار شده است

هنوز چند ساعتی از دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر پیگیری جدی موضوع افشای سوالات آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه نگذشته بود که معاون سازمان سنجش عنوان کرد آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در صحت و سلامت برگزار شده است.

به گزارش دادرسی نت؛ به نقل از ایلنا، «علی صدر» معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد شایعات مربوط به لو رفتن سوالات آزمون وکالت اظهار کرد: افراد نباید به شایعات فضای مجازی اعتماد کنند. خیال داوطلبان آزمون ها باید راحت باشد. همه موارد را تحت نظر داریم. در آزمون وکالت اخیز نیز هیچ مشکلی پیش نیامده و آزمون در صحت و سلامت برگزار شده است.

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: داوطلبان اگر فکر می‌کنند موارد مشکوکی وجود دارد، می‌توانند به سازمان سنجش آموزش کشور گزارش دهند. ما همیشه از این دست مسائل استقبال می کنیم و اصلا بخشی از کار ما همین ارتباطات مردمی است و بازخورد‌هایی که به ما داده می‌شود را مورد استفاده قرار می‌دهیم و اگر لازم باشد مطالعاتی روی مسئله‌ای صورت بگیرد، حتما این کار را خواهیم کرد.

صدر در ادامه با اشاره به اینکه مطالب و داده‌های غلطِ موجود در فضای مجازی ممکن است در خصوص موضوعات متنوعی باشد و منحصر به سازمان سنجش هم نیست، اظهار کرد: شاید داده‌هایی در فضای مجازی منتشر شود که صرفا نوعی شایعه محسوب شود و ما معمولا آنچه صرفا در فضای مجازی گفته شود را اطلاعات رسمی تلقی نمی‌کنیم.

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: فرض کنید شایعه‌ای در خصوص وقوع اتفاقی در یک وزارتخانه در فضای مجازی منتشر شود، آیا وزارتخانه باید به شایعات فضای مجازی پاسخ دهد؟ البته که ما معتقدیم گزارشات مردمی حتما باید پیگیری و مورد صحت‌سنجی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امنیت آزمون نه تنها برای آزمون استخدامی بلکه برای سایر آزمون‌هایی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود نیز حایز اهمیت زیادی است، عنوان کرد: برای ما نوع آزمون فرقی نمی‌کند. هر آزمونی که سازمان سنجش برگزار می‌کند؛ چه آزمون صلاحیت حرفه‌ای باشد، چه آزمون استخدامی و چه آزمون‌های سراسری، هیچ کدام برای ما فرقی ندارد. در تمام این آزمون‌ها باید امنیت در تمام مراحل آزمون فراهم باشد.

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور افزود: شاید برای مردم به واسطه دامنه افرادی که درگیر یک آزمون هستند حساسیت آزمون‌ها فرق داشته باشد، ولی واقعا برای ما اینطور نیست. به طور مثال کنکور سراسری از جمله آزمون‌هایی است که افراد بیشتری درگیر آن می‌شوند و جامعه روی آن حساس‌تر است، اما برای ما اینطور نیست و روی هر آزمونی دقت نظر کافی داریم.

صدر در ادامه در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون وکالت نیز توضیح داد: امیدواریم بین ۴۰ تا ۴۵ روز دیگر نتایج آزمون وکالت را روی سایت قرار دهیم.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا