کانون وکلای دادگستری

امکان حضور وکلا در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور

امکان حضور وکلا و اساتید حقوق در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور

امکان حضور وکلا در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور پس ایجاد تغییراتی در هیأت رئیسه کانون وکلای دادگستری مرکز، رئیس و نائب رئیس جدید این کانون با رئیس دیوان عالی کشور دیدار کردند.

به گزارش دادرسی پرس؛ به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، رئیس دیوان عالی کشور در این دیدار از فراهم شدن امکان حضور وکلا در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور وعده داده است.

تسهیل تردد وکلا در دیوان عالی کشور

در این دیدار حسین طالع رئیس جدید کانون وکلای دادگستری مرکز، انتصاب آیت‌الله منتظری به ریاست دیوان عالی کشور را به ایشان تبریک گفت و ضمن تشریح چالش‌ های نهاد وکالت با ابراز امیدواری نسبت‌ به ارتقاء سطح همکاری و ارتباط دستگاه قضایی با وکلا و نهاد وکالت، خواستار تسهیل تردد و امکان حضور وکلا در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور و بررسی راهکارهای ارتباط موثر و مستمر شد.

در ادامه سهیل نظری و فرشاد فارسانی نواب رئیس کانون به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

امکان حضور وکلا در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور

آیت الله منتظری ضمن تبریک به مناسبت انتخاب حسین طالع به عنوان رئیس جدید کانون گفت:

قوه قضاییه دو بال توانمند دارد که یکی وکالت و دیگری کارشناسی است و هر چه ارتباط این دو نهاد با قوه قضاییه بیشتر باشد به نفع مردم و قوه قضاییه و کانون هاست.

وی در ادامه افزود: وکیل باید توانمند باشد و وقتی می‌خواهد دفاع کند بداند چگونه باید دفاع کند.

صرف داشتن مدرک حقوقی برای دادن پروانه وکالت کافی نیست و دادن مجوز رسمی به کسی که توان وکالت ندارد درست نیست. وقتی می‌خواهیم مجوز رسمی به کسی بدهیم باید حداقل‌ ها را داشته باشد.

ایشان در پایان عنوان کرد: باید برای وکلا حرمت قائل باشیم و در حال فراهم کردن امکان حضور وکلا در جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور و همچنین اساتید حقوق هستیم.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا