کانون وکلای دادگستری

برگزاری مجمع عمومی کانون وکلای مرکز در خصوص مصوبات اخیر مجلس 12 شهریورماه

برگزاری مجمع عمومی کانون وکلای مرکز در خصوص مصوبات اخیر مجلس

برگزاری مجمع عمومی کانون وکلای مرکز در خصوص مصوبات اخیر مجلس 12 شهریورماهبه گزارش دادرسی پرس: در حالی که اکثر کانون های وکلای کشور در واکنش به مصوبات اخیر مجلس، اقدام به برگزاری مجمع عمومی، تجمع اعتراضی، تعطیلی و … کرده اند، مجمع عمومی کانون وکلای مرکز قرار است 12 شهریور ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود.

مجلس شورای اسلامی با تصویب مصوبه روز 29 مرداد ماه با تنزل استقلال حرفه وکالت و سلب اختیار صدور، تمدید و ابطال پروانه وکالت از نهاد وکالت موجی از اعتراضات وکلا و کانون های وکلای سراسر کشور را به همراه داشته است.

بسیاری از کانون ها با انتشار بیانیه، اعتراض خود را به این مصوبه اعلام کرده و برخی کانون ها از جمله کانون های وکلای دادگستری فارس، آذربایجان غربی، خراسان (رضوی و جنوبی)، لرستان، کرمانشاه، یزد، چهارمحال و بختیاری و… نیز اقدام به تجمعات اعتراضی کرده اند.

همچنین برخی کانون ها از قبیل البرز، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کرمان، همدان، ایلام و … در واکنش به این مصوبه فعالیت های نهاد خود را برای یک یا دو روز تعطیل اعلام کرده اند.

کانون وکلای دادگستری مرکز نیز ضمن انتشار بیانیه ای قرار بود در روزهای پیش رو اقدام به برگزاری مجمع عمومی کند که بر اساس اخبار و اطلاعیه ها برگزاری این مجمع به تعویق افتاد و براساس اطلاعیه منتشره امروز قرار است در هفته آتی یکشنبه مورخ ۱۲ شهریور ماه مجمع عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود.

با توجه به اینکه کانون وکلای مرکز بزرگترین و ذی نفوذ ترین کانون در بین کانون های وکلای ۲۸ گانه سراسر کشور است، انتظار می رفت مجمع عمومی این نهاد بسیار زودتر از موعد اعلامی برگزار شود!

اطلاعیه برگزاری مجمع عمومی کانون وکلای مرکز

روابط عمومی کانون وکلای مرکز در خصوص برگزاری مجمع عمومی کانون وکلای مرکز در اطلاعیه ای اعلام کرده است:

برگزاری مجمع عمومی بطور فوق العاده کانون وکلای دادگستری مرکز

  • زمان: یکشنبه ١٢ شهریور ١۴٠٢
  • ساعت: ١۵ الى ١٨
  • مکان: دانشگاه شهید بهشتی – سالن ابوریحان بیرونى

بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا